dnes je 18.7.2024

Input:

Cenu ekologie získaly projekty konopné izolace a kotle na biomasu

2.6.2010, Zdroj: Ekolist (www.ekolist.cz)

Projekty výroby tepelně-izolačních rohoží z konopného vlákna a konstrukce průmyslového kotle na biomasu dostaly Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí. Zástupci společností Canabest a Step Trutnov ji dnes v Praze převzali u příležitosti Světového dne životního prostředí z rukou ministryně životního prostředí Rut Bízkové a senátora Bedřicha Moldana. ČTK to sdělil výkonný ředitel pořádajícího sdružení Business Leaders Forum Tomáš Nejedlo.

U vítězného projektu z dílny firmy Canabest porotci ocenili, že konopná izolace má výborné tepelně-izolační a akumulační vlastnosti, zabraňuje hromadění vlhkosti a následnému množení bakterií a plísní. Izolace je navíc přírodním produktem, při jehož výrobě nejsou použity chemikálie, uvedl Nejedlo.

*** 
Publikace
Nízkoenergetické a pasivní domy – návrh a realizace
je určena investorům, architektům, projektantům, developerům a zájemcům o energeticky úspornou výstavbu.

Zabývá se zásadami architektonického a konstrukčního návrhu objektů s optimalizovanou spotřebou tepla.
Jsou zde formulovány základní cíle tohoto způsobu stavění a jeho legislativní rámec.
Řeší i navazující problematiku technických zařízení budov, především otázku vytápění a větrání budov, která se z hlediska energetických úspor jeví jako klíčová.
>>
Chci objednat<<
***


Společnost Step TRUTNOV byla oceněna za unikátní řešení konstrukce kotle, který umožňuje spalování celých balíků biomasy. Ty nemusí být předtím děleny na menší části, což je energeticky náročné. Navíc

Partneři


Nahrávám...
Nahrávám...