dnes je 18.7.2024

Input:

Česká rada pro šetrné budovy dosáhla šedesáti členů

30.6.2010, Zdroj: Česká rada pro šetrné budovy (czgbc.org)

Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) se stává významnou hybnou silou na půdě našeho stavebního byznysu. Potvrzuje to její dynamický růst: ve druhé polovině června se rozrotla již na 60 členů.

„Od svého založení v září minulého roku se počet našich členů zečtyřnásobil,“ říká ředitel CZGBC Boris Zupančič a dodává: „To je jasný signál, který předjímá vývoj. Rada má nyní více síly k tomu, aby dostála svému cíli, kterým je proměna stavebního trhu směrem k šetrnosti.“

Česká rada pro šetrné budovy o.s. byla založena 15. září 2009. Jejím cílem je podnítit trh, vzdělávání a změny v legislativě k vytvoření prostředí pro kvalitní stavby, které jsou zároveň ekonomicky ziskové i šetrné k životnímu prostředí. Komplexní šetrnost budov zejména zahrnuje finanční úspory, rozumné využívání zdrojů (energií, vody, materiálu), ohledy na životní prostředí a citlivý přístup k lidskému zdraví.

Rada představuje své aktivity veřejnosti pravidelně. Za dobu své existence již uspořádala mnoho akcí, například seminář BIO DOMY, konferenci certifikačních systémů, seminář Šetrná divadla, nebo workshop s britským architektem Gordonem Abbottem. Nyní připravujeme společně s projektem Architecture Week představení významných certifikovaných šetrných budov, které budou realizovány na českém území. Na této akci v říjnu bude Rada také demonstrovat výsledky svých pracovních skupin.

A nyní již k novým členům CZGBC:

Stříbrný exkluzivní člen:
Mapei, Arch. Design Group, KONE.

Řadoví členové
Apollo LED, ENESA, ERCO Lighting, Ian Bryan Architects, Jones

Partneři


Nahrávám...
Nahrávám...