dnes je 12.6.2024

Input:

Kamiony v pátek odpoledne jezdit nebudou

18.7.2008, Zdroj: Verlag Dashöfer

"Na dohodě, kterou jsme uzavřeli po osmnáctiměsíčních jednáních s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem o celoročním omezení provozu kamionů absolutně trvám. Nic na tom nemění ani požadavky dopravců, navíc podpořené nehoráznými výroky o tom, kolik kamionů stačí na zablokování dopravy v hlavním městě. Lidé ani vláda nejsou žádnými rukojmími majitelů kamionů,"

„Na dohodě, kterou jsme uzavřeli po osmnáctiměsíčních jednáních s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem o celoročním omezení provozu kamionů absolutně trvám. Nic na tom nemění ani požadavky dopravců, navíc podpořené nehoráznými výroky o tom, kolik kamionů stačí na zablokování dopravy v hlavním městě. Lidé ani vláda nejsou žádnými rukojmími majitelů kamionů," reagoval místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík na informace o údajném odložení splnění tohoto bodu programového prohlášení vlády. „Výsledek dnešního jednání premiéra a ministra dopravy je pro mne nepřijatelný a není stanoviskem vlády. Aby mohl zákaz jízdy kamionů platit od začátku příštího roku, musí novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích vláda projednat do konce prázdnin. Již jsem požádal premiéra o politické jednání na toto téma," upřesnil Martin Bursík.

Důvody pro neměnný postoj MŽP jsou zcela zřejmé. „Pátky a neděle jsou dopravní špičky. Už samotná přítomnost tisícovek kamionů na silnicích v tyto dny

PartneřiNahrávám...
Nahrávám...