Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Kontroly ČIŽP v oblasti chemických látek

18.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:31:36

Konference Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2017 - informace o kontrolní činnosti v oblasti chemických látek, kontrolní projekty, které v této oblasti ČIŽP podnikla + témata kontrolních projektů plánovaných na další roky.

Konferenci svým velmi poutavým příspěvkem uzavřel Mgr. Martin Marko, který přiblížil kontroly ČIŽP v oblasti chemických látek. Kromě kontrol týkajících se bezpečnostních listů, balení podle CLP a dalších zákonných povinností, zmínil i například málo rozšířené povědomí o povinnostech internetových obchodů s chemickými látkami.

Velmi poučná a zajímavá část příspěvku se týkala využití různých druhů spektrometrů při kontrolách chemického složení látek a směsí. Tímto způsobem lze snadno a velmi rychle odhalit například závadné šperky nebo falešnou slonovinu.

Lektor

Mgr. Martin Marko

Odborný rada na Oddělení odpadového hospodářství, ředitelství ČIŽP,  gestor a metodik pro nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení chemických látek a směsí (nařízení CLP), dále pro chemický zákon č. 350/2011 Sb. a systém RAPEX (Rapid Alert System for Non-Food Products - rychlý výstražný informační systém Evropské unie o nebezpečných spotřebitelských výrobcích nepotravinářského charakteru). Jako člen ve fóru ECHA se účastní různých pilotních a REF projektů, které agentura ECHA organizuje a spolupodílí se na jejich přípravě v rámci pracovních skupin.

Na ČIŽP zaměstnán od července 2009, vystudoval přírodovědeckou fakultu UK Praha, obor biologie-geografie.

Soubory ke stažení

09_Marko.pdf 1.41 MB
 

Partneři


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: