Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Kontroly ČIŽP v oblasti odpadového hospodářství

18.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:40:55

Konference Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2017 - informace o kontrolní činnosti v oblasti odpadového hospodářství včetně výsledků za poslední období, aktuální problémy v této oblasti a s tím související ustanovení právních předpisů.

Z oblasti kontrol zařízení k odstraňování odpadů uvedl Ing. Lukáš Kůs (ČIŽP) jako velmi problematické obcházení poplatkové povinnosti u nakládání s odpadem v rámci 1. fáze provozu skládky. Při odstraňování odpadů se poplatek platí, kdežto při využívání odpadů ne. Proto se téměř polovina skládkovaných odpadů může schovat za technické zabezpečení skládky, konstrukční prvky skládky nebo certifikované výrobky na stavbu skládek.

Nejčastější zjišťovaná pochybení se pak týkají nakládání s odpadní výkopovou zeminou ze stavební činnosti, jež je velmi často prováděno mimo hranice zákona o odpadech a zemina ukládána na místa mimo určené deponie, aniž by subjekt měl zájem o její další využití. „ Zemina může být i vedlejším produktem, pokud splní podmínky § 3 odst. 5 písm. a) až d) odpadového zákona. Subjekt ale musí vykázat: Souhlas příslušného stavebního úřadu k využití, dokumenty prokazující zajištění využití a rozbory dle vyhlášky č. 294/2005 Sb, upřesnil Ing. Kůs.

Lektor

Ing. Lukáš Kůs

vedoucí oddělení odpadového hospodářství na ředitelství ČIŽP. V letech 2005 – 2011 pracoval jako inspektor oddělení odpadového hospodářství na oblastním inspektorátu Praha.

Soubory ke stažení

08_kus.pdf 4.77 MB
 

Partneři


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: