Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Legislativní změny v oblasti odpadového hospodářství

17.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:35:38

Konference Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2017 - první přednáška se věnovala aktuálním a připravovaným zákonům a prováděcím předpisům.

Mgr. et Mgr. Štěpán Jakl (MŽP) zejména vypíchl asi nepalčivější problém konce roku 2016, a sice jak se bude od ledna 2017 ohlašovat přeprava nebezpečného odpadu. „Jelikož ještě není v provozu elektronický systém ohlašování přepravy NO, bude ohlašování probíhat v papírové podobě, a to podle § 40 odst. 8 odpadového zákona, řekl Mgr. Jakl.  Dále představil novou vyhlášku o podmínkách použití upravených kalů na zemědělské půdě, která míří do Sbírky, a novelu vyhlášky o podmínkách ukládání odpadů na skládky. Nesměla chybět ani zmínka o nových odpadových zákonech, které se ovšem v legislativním procesu opět brzdí po té, co je legislativní rada vlády už po druhé poslala k přepracování.

Lektor

Mgr. et Mgr. Štěpán Jakl

je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity. V současné době pracuje na odboru odpadů Ministerstva životního prostředí, kde má na starosti přípravu nových právních předpisů.

Soubory ke stažení

01_Jakl_MZP.pdf 0.23 MB
 

Partneři


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: