Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novelizace zákona o ochraně veřejného zdraví v souvislosti s nabytím účinnosti nařízení (ES) č. 1272/2008 CLP

7.3.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.4 Novelizace zákona o ochraně veřejného zdraví v souvislosti s nabytím účinnosti nařízení (ES) č. 1272/2008 CLP

MUDr. Marie Adámková

Dalším z národních zákonů, kterých se dotýká nabytí účinnosti nařízení (ES) CLP, je zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Návrh novelizace zákona byl projednáván delší dobu, vzhledem k nutnosti upřesnit některé formulace, jež se však netýkaly oblasti chemických látek. Vzhledem k časovému posunu nebylo možné již reagovat na nabytí účinnosti nařízení (ES) CLP, a proto došlo k některým odchylkám ve znění obou předpisů. V dalším období bude zpracovatel zákona tuto situaci řešit.

V praxi je nutné vždy upřednostnit znění přímo účinné právní úpravy, tj. nařízení (ES) 1272/2008 CLP, které je v plném rozsahu (pro chemické látky i směsi) účinné od 1. června 2015.

Na zmíněná problematická místa upozorňujeme v článkuzákonu č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Zákon dále upravuje oprávnění orgánů ochrany veřejného zdraví v souvislosti

 

Partneři


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: