Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Odpadové NEBO oběhové hospodářství, to je oč tu běží?

18.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:37:55

Konference Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2017 - přednáška věnovaná oběhovému hospodářství a využití zdrojů.

Dipl. Ing. Zdeněk Horsák Ph.D. jako největší problém stejně jako Ing. Šulc označil obrovskou surovinovou závislost Evropy na zbytku světa. ČR dováží pro průmyslovou výrobu dokonce  80 % surovin. „Suroviny se ale mezi roky 2002 a 2010 zdražily o 150 %, což je hybatel oběhového hospodářství v Evropě“, řekl Ing. Horsák.

Jak dále uvedl: „Podle našich propočtů (firmy Suez a.s., pozn. redakce) by až 9,6 mil tun odpadu v ČR mohlo skončit zpět v surovinách a dostat ho opět do průmyslu, pokud ovšem změníme paradigma nakládání s odpady. V praxi ale musí spolupracovat odpadáři s výrobci a spotřebiteli, změnit systém třídění a recyklace, investovat do technologií, abychom odpad mohli dostat zpět do surovin. Měli bychom se k tomu postavit všichni, abychom brzo nepotřebovali místo jedné planety dvě. Není to jen na legislativcích, je to na nás všech“. Svá slova pak podpořil několika konkrétními příklady. 

Lektor

Dipl. Ing. Zdeněk Horsák, Ph.D.

Dipl. Ing. Zdeněk Horsák, Ph.D.

má za sebou více než 25 let praxe v odpadovém hospodářství v ČR i zahraničí, v současné době je generálním ředitelem SUEZ v ČR. S oblibou tvrdí, že „slovo odpady mizí z našeho slovníku, aby bylo nahrazeno výrazem zdroje“ - ostatně SUEZ nazval svou aktuální kampaň „revolucí zdrojů“ („resource revolution“).

Mimo jiného je členem správní rady EMPRESS, o.p.s., která v roce 2015 přišla s výzvou VIZE 2024 na podporu oběhového hospodářství v České republice. V letech 2012-2014 byl prezidentem Evropské platformy pro udržitelnou výrobu a spotřebu. Od roku 2013 je členem Evropské komise EUPA pro oběhové hospodářství.

Soubory ke stažení

06_Zdeněk Horsák SUEZ.pdf 2.39 MB
 


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: