Zatřídění dokumentu
Typ informace
Aktuálnost
  • Garance aktuálnosti

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Do not fill this:

Odpadové NEBO oběhové hospodářství, to je oč tu běží?

18.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:37:55

Konference Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2017 - přednáška věnovaná oběhovému hospodářství a využití zdrojů.

Dipl. Ing. Zdeněk Horsák Ph.D. jako největší problém stejně jako Ing. Šulc označil obrovskou surovinovou závislost Evropy na zbytku světa. ČR dováží pro průmyslovou výrobu dokonce  80 % surovin. „Suroviny se ale mezi roky 2002 a 2010 zdražily o 150 %, což je hybatel oběhového hospodářství v Evropě“, řekl Ing. Horsák.

Jak dále uvedl: „Podle našich propočtů (firmy Suez a.s., pozn. redakce) by až 9,6 mil tun odpadu v ČR mohlo skončit zpět v surovinách a dostat ho opět do průmyslu, pokud ovšem změníme paradigma nakládání s odpady. V praxi ale musí spolupracovat odpadáři s výrobci a spotřebiteli, změnit systém třídění a recyklace, investovat do technologií, abychom odpad mohli dostat zpět do surovin. Měli bychom se k tomu postavit všichni, abychom brzo nepotřebovali místo jedné planety dvě. Není to jen na legislativcích, je to na nás všech“. Svá slova pak podpořil několika konkrétními příklady. 

Lektor

Dipl. Ing. Zdeněk Horsák, Ph.D.

má za sebou více než 25 let praxe v odpadovém hospodářství v ČR i zahraničí, v současné době je generálním ředitelem SUEZ v ČR. S oblibou tvrdí, že „slovo odpady mizí z našeho slovníku, aby bylo nahrazeno výrazem zdroje“ - ostatně SUEZ nazval svou aktuální kampaň „revolucí zdrojů“ („resource revolution“).

Mimo jiného je členem správní rady EMPRESS, o.p.s., která v roce 2015 přišla s výzvou VIZE 2024 na podporu oběhového hospodářství v České republice. V letech 2012-2014 byl prezidentem Evropské platformy pro udržitelnou výrobu a spotřebu. Od roku 2013 je členem Evropské komise EUPA pro oběhové hospodářství.

Soubory ke stažení

06_Zdeněk Horsák SUEZ.pdf 2.39 MB
Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulu:
Envi profi
Největší on-line knihovna v ČR
Pravidelné zpravodajství
 +420 222 539 333  info@enviprofi.cz

VÝHODY PŘEDPLATNÉHO

  • Více dokumentů z oblasti podnikové ekologie.
  • Každý měsíc nové nebo aktualizované články
    psané autorským týmem.
  • Právní předpisy v konsolidovaném znění.
  • Garance aktuálnosti a správnosti.
  • On-line semináře a jejich videozáznamy zdarma.
  • Bezplatný odpovědní servis.

 


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Do not fill this: