Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Podpora obnovitelných zdrojů z pohledu EU

28.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

7.2.2
Podpora obnovitelných zdrojů z pohledu EU

Ing. Rostislav Krejcar, Ph.D.

Na rozdíl od klasických výrobních zdrojů jsou obnovitelné zdroje bez finanční podpory prakticky nekonkurenceschopné, a to především kvůli poměrně vysokým investičním nákladům a různorodé době provozu daného druhu OZE, neboli době jeho využití.

V rámci obsáhlé úpravy směřující k vytvoření energetické unie a k ochraně klimatického systému Země se mimo jiné EU ujala povinnosti podporovat OZE. Evropská unie je nyní tahounem v oblasti technologií pro energie z obnovitelných zdrojů. S tím souvisí tvorba předpisů EU pro oblast OZE, které se v posledních letech významně rozvíjejí.

Legislativa Evropské unie v oblasti obnovitelných zdrojů energie nepochybně navazuje na celosvětové klimatické úmluvy, protokoly a dohody popsané v kapitole Podpora obnovitelných zdrojů z globálního pohledu. Všechny země EU jsou povinny na základě

 

Partneři


 

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: