dnes je 18.7.2024

Input:

Pokuta 2 mil. Kč za nedodržení povinností zpětného odběru

14.3.2008, Zdroj: Verlag Dashöfer

Česká inspekce ŽP opět uložila společnosti LIDL ČR v.o.s pokutu za nedodržení povinností zpětného odběru v souladu se zákonem o odpadech.

Jak předejít sankcím ČIŽP. Více informací najdete ZDE! 

Tentokrát výše pokuty činí 2 mil. Kč. Tato pokuta byla uložena po opakované namátkové kontrole, kterou ČIŽP provedla v srpnu roku 2006. Tehdy zjistila, že u  tří prodejen byla na vstupních dveřích prodejny vyvěšena cedulka o zpětném odběru výrobků v souladu se zákonem o odpadech. Po vstupu do vnitřních prostor prodejen však v oddělení, kde jsou prodávány motorové oleje, byly umístěny další cedule, které zpětný odběr konkrétních výrobků omezují a vážou jej na několik podmínek, což odporovalo zákonu.

Konkrétní rozpor spatřuje Inspekce v tom, že společnost podmiňovala bezplatný zpětný odběr předložením „účtenky“ či „dokladu ke koupi“ nebo vrácením výrobku v originálním balení, a že zpětný odběr byl vázán na konkrétní výrobní značku zboží. Stanovení takovýchto podmínek je však dle zákona o odpadech nepřípustné, neboť je zcela v rozporu se základním principem systému zpětného odběru.

Zpětný odběr může povinná osoba odmítnout jen tehdy, pokud výrobek

Partneři


Nahrávám...
Nahrávám...