dnes je 22.2.2024

Input:

První jednání smluvních stran Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek bylo úspěšné

27.4.2010, Zdroj: Ministerstvo životního prostředí (www.mzp.cz)

Ve dnech 20. - 22. dubna 2010 se uskutečnilo v Ženevě první jednání smluvních stran Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek (Protokol o PRTR). Podařilo se projednat a přijmout všechna důležitá rozhodnutí pro další implementaci Protokolu : jednací řád, finanční záležitosti, založení pracovní skupiny, pracovní program pro léta 2011-2014, ohlašovací povinnosti smluvních stran.

Delegace schválily rovněž složení byra Protokolu a výboru pro kontrolu dodržování. V předsednictvu Protokolu bude zasedat i zástupce České republiky - Jan Maršák, ředitel odboru IPPC a IRZ MŽP. "Protokol zavedl mezinárodně právně závazný standard pro zajištění přístupu veřejnosti k informacím o znečišťování životního prostředí vybranými látkami. To umožňuje běžným občanům například v České republice se jednoduše, pomocí internetu, informovat o konkrétních zdrojích znečišťujících emisí v jejich bezprostředním okolí," uvedl Jan Maršák.

Protokol o PRTR byl podepsán v roce 2003 v Kyjevě a v platnost vstoupil 8. října 2009 (pro ČR je Protokol účinný od 10. listopadu 2009). Protokol je první mezinárodně

PartneřiNahrávám...
Nahrávám...