dnes je 21.4.2024

Input:

Společná tisková zpráva hlavních ekologických organizací ČR k nástupu nového ministra do úřadu

20.7.2010, Zdroj: Arnika (www.arnika.org)

Hlavní české ekologické organizace dne 13. 7. 2010 přivítaly nového ministra životního prostředí Pavla Drobila před jeho úřadem. Předaly mu obří korespondenční lístek s hlavními úkoly, jejichž řešení od něj veřejnost očekává.

Patří mezi ně:

1. Nový zákon o ovzduší, který bude chránit občany, nikoli velké znečišťovatele

Hygienické limity rakovinotvorného benzo(a)pyrenu jsou překračovány v místech, kde žije 42 % obyvatel České republiky. Koaliční strany slíbily nový zákon, jehož návrh ministerstvo již v minulých letech připravilo. Kvůli velkému odporu ale hrozí, že nová vláda předloží návrh bez důležitých nástrojů, které by velké průmyslové znečišťovatele přiměly k omezení katastrofálního znečištění ovzduší na Ostravsku, Mostecku, v Praze i jinde. 

***
Získejte dokonalého rádce pro oblast nakládání s odpady!
Všechny informace, které potřebujete ke své práci, v jediné publikaci!
Příručka Odpadové hospodářství je k dispozici také v elektronické on-line verzi. 
***


2. Lepší ochranu úrodné půdy před živelnou výstavbou

Výstavba u nás pohlcuje několik hektarů zemědělské půdy denně. Projednávání návrhu zákona, který měl zemědělskou půdu lépe chránit, minulá Poslanecká sněmovna nedokončila.

3. Péči o divokou přírodu v národních parcích, jež navštěvují miliony turistů

Národní parky chrání unikátní českou přírodu a slouží turistům. Pomáhají také místním ekonomikám řady pohraničních obcí. Nová koalice se musí rozhodnout, jestli vylepší a rozšíří ochranu přírody v národních parcích, nebo

PartneřiNahrávám...
Nahrávám...