dnes je 13.6.2024

Input:

Ve finále světové soutěže ekologických projektů je osm českých

20.8.2009, Zdroj: ekolist.cz, čtk

Osm českých měst se letos dostalo se svými ekologickými projekty do finále mezinárodní soutěže The LivCom Awards. Oproti loňsku, kdy v čínském Tung-kuan soutěžila Plzeň, Kladno a Chrudim, se tak počet českých finalistů více než zdvojnásobil. Obstát se pokusí v konkurenci 28 měst z celého světa. Nejlepší projekty vybere porota v Plzni, která jako první město v ČR soutěž hostí. Novinářům to dnes řekl ředitel soutěže Alan Smith spolu se zástupci města.

"Všichni čeští finalisté mají méně než 200 000 obyvatel a soutěží ve třech kategoriích," uvedla Kateřina Juríková z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Mezi městy do 20 000 obyvatel se do finále dostaly Bolatice na Opavsku, Jaroměř a Říčany. V kategorii do 75 000 obyvatel jsou mezi deseti Chrudim, Jihlava, Mladá Boleslav a Tábor. V kategorii do 200 000 obyvatel se s 11 soutěžícími utká Kladno, které podalo projekt spolu se 47 přilehlými obcemi.

Podle ředitele soutěže zatím nebudou organizátoři podrobnosti k projektům zveřejňovat, vítěze vyhlásí v říjnu. "Obecně je možné ale říci, že Česká republika vyniká projekty, které se zaměřují na správu veřejných kulturních statků," uvedl. Letos se přihlásilo deset

PartneřiNahrávám...
Nahrávám...