dnes je 25.5.2024

Input:

Zelená úsporám přijímá doplněné žádosti

6.5.2011, Zdroj: Státní fond životního prostředí

Státní fond životního prostředí ČR převzal do včera přibližně tisíc žádostí k programu Zelená úsporám.

Státní fond životního prostředí ČR převzal do včera přibližně tisíc žádostí k programu Zelená úsporám. Jde o část ze skupiny více než 16 tisíc žadatelů, kterým byla dána fondem druhá šance opravit neúplnou původní žádost. Reakci na tento vstřícný krok vůči žadatelům s nesprávně vyplněnou žádostí lze prozatím hodnotit optimisticky.

Dopis k opravě nesprávně vyplněných žádostí byl odeslán minulý týden. Začala tak běžet 60denní lhůta, během které je možné chybnou žádost opravit a předat na Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP).

Z tisíce přijatých žádostí nelze prozatím upřesnit, kolik z nich je správně doplněných. Zaměstnanci fondu budou v následujících dnech přijaté žádosti kontrolovat a ověřovat jejich správnost. Žádosti, které budou i po této druhé šanci znovu neúplné, již fond do programu definitivně nezařadí. Správně doplněné žádosti budou kontrolovány a administrovány v pořadí, ve kterém budou doručeny na SFŽP, a po schválení propláceny v souladu se stavem finančních prostředků na účtu programu Zelená úsporám.

Odpovědní pracovníci SFŽP a Infolinka vedle kontroly přijatých žádostí velmi podrobně žadatelům vysvětlují případné nejasnosti.

„Všichni naši projektoví manažeři a

PartneřiNahrávám...
Nahrávám...